Pewna wygrana w Toruniu

Pomorzanin Toruń - Wda Świecie 1-4 (1-3).

Bramki: 0-1 Ratkowski (10.), 0-2 Kalitta (20. - karny), 0-3 Kalitta (22.), 1-3 Roesler (42.), 1-4 Droż (62. - głową).

Żółta kartka: Majka (Wda).

Sędziował: Piotr Kośmider.

Wda: Zapała - Adamczyk, Wypij, Droż, Kubiak (84. Skomra), Majka, Januszewski, Ratkowski (68. Bollin), Rybacki (57. Kozłowski Sz.), Kozłowski P. (68. Madej), Kalitta (68. Węgrzyn).

Mecz w Toruniu miał jednego faworyta. Był nim nasz zespół. Już po 22.minutach gry Wda udowodniła, że nie zawiedzie swoich fanów. Wynik meczu po upływie niespełna 10 minut otworzył Jakub Ratkowski wykańczając dogranie Tymoteusza Majki. W 19.minucie szarżującego Oskara Januszewskiego w polu karnym Pomorzanina nieprzepisowo zatrzymał jeden z toruńskich obrońców i sędzia odgwizdał jedenastkę. Rzut karny pewnie wykonał Michał Kalitta i było 0-2. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył nasze prowadzenie po podaniu Damiana Rybackiego. Gospodarze atakowali sporadycznie ale po jednej z kontr udało im się zaskoczyć świecką defensywę. Oko w oko z naszym golkiperem stanął Mikołaj Roesler i skierował piłkę do bramki świeckiego KS. Po zmianie stron pierwszą bramkę w naszych barwach zdobył Marcin Droż, który głową trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tymoteusza Majki. Do końca spotkania nasi piłkarze mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku ale dobrze w bramce miejscowych bronił Nikodem Ryba. W 68. minucie debiut w seniorskim zespole Wdy w meczu o punkty zaliczył szesnastoletni Maksymilian Madej, który pokazał sporą ochotę do gry i walki na boisku.