Chemik zatrzymał Wdę

Chemik Bydgoszcz - Wda Świecie 3-2 (1-1)

Bramki: 0-1 Frankiewicz (21.), 1-1 Perliński (27.), 2-1 Siekirka (47.), 3-1 Perliński (84.), 3-2 Węgrzyn (88.)

Żółte kartki: Maziarz (Chemik) - Kułakowski, Wenerski, Adamczyk, Safian (Wda)

Czerwona kartka:
Maziarz (Chemik - 71, za drugą żółtą)

Sędziował: Mariusz Sikorski (Gniezno)

Wda: Materna - Kułakowski (46. Majka), Słaby, Kubiak, Safian, Frankiewicz (85. Węgrzyn), Adamczyk, Wenerski, Żyliński, Januszewski, Chruścicki.

W Bydgoszczy spotkały się dzisiaj będące ostatnio na fali drużyny Chemika i Wdy. Od pierwszych minut oba zespoły grały uważnie w obronie i ciężko było wypracować sobie jakieś dogodne okazje strzeleckie. W 21.minucie piękne podanie Słabego trafiło do Frankiewicza, który mimo ostrego kąta pokonał golkipera rywali i prowadziliśmy w Bydgoszczy. Chemik szybko odpowiedział. Strzał Czesińskiego odbił się od słupka ale dobitka Perlińskiego trafiła już do świeckiej siatki. Na kolejne gole czekaliśmy do drugiej połowy. Tę znakomicie rozpoczęli gospodarze. W finalnej fazie akcji miejscowych, piłka trafiła do Siekirki, który mierzonym strzałem z 20 metrów dał Chemikowi prowadzenie. Wda próbowała wyrównać i miała ku temu okazje. Najpierw strzał z dystansu Majki wybronił Łęt, a po chwili ten sam zawodnik przestrzelił z ośmiu metrów. W 71.minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Maziarz i bydgoski zespół musiał radzić sobie w dziesiątkę. Wda jeszcze odważniej ruszyła do przodu i nadziała się na zabójczą kontrę Chemika, którą wykończył Perliński i było 3-1. Świecianie w dalszym ciągu dążyli do zmiany wyniku i w 88.minucie głową kontaktową bramkę dla naszych barw strzelił Węgrzyn. Na więcej już jednak nie starczyło czasu i porażka Wdy stała się faktem.