Efektowna wygrana na inaugurację

Wda Świecie – Notecianka Pakość 4-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Chruścicki (16. – karny), 2-0 Żyliński (58.), 3-0 Słaby (85.), 4-0 Wenerski (90+2)

Żółta kartka: Smaruj (Notecianka)

Sędziował: Marek Semrau (Białe Błota)

Wda: Materna – Widz, Słaby, Góra – Kubiak, Ratkowski, Majka (78. Małachowski), Żyliński, Januszewski (55. Adamczyk), Wenerski – Chruścicki

Bardzo okazale wypadł pierwszy mecz sezonu w wykonaniu świeckiej Wdy. Od początku spotkania gospodarze byli stroną dominującą i atakowali. W pierwszym kwadransie kilka razy było groźnie pod bramką gości ale dopiero w 16.minucie padł gol. W polu karnym Notecianki sfaulowany został Chruściki i chwilę później sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny. Wda miała jeszcze kolejne okazje by przed przerwą podwyższyć wynik. W 33. minucie w sytuacji sam na sam Żyliński przegrał pojedynek z golkiperem rywali. Groźnie pod bramką gości było jeszcze w końcówce pierwszej części gry ale po strzałach Januszewskiego i Wenerskiego ponownie dobrze bronił bramkarz Notecianki. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, Wda nadal była aktywna w ataku i w 51. minucie Januszewski z 16.metrów trafił w poprzeczkę. W 58.minucie po podaniu z bocznej strefy Ratkowskiego Żyliński podwyższył na 2-0. Chwilę później świetną okazję po stronie przyjezdnych miał Wójcik, ale jego strzał głową pięknie wybronił debiutujący w zespole seniorów Materna. Nasz zespół w dalszym ciągu stwarzał okazje bramkowe ale na kolejne bramki czekaliśmy aż do końcówki meczu. W 85. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Góra a w polu karnym rywali najwięcej zimnej krwi zachował Słaby i zdobył trzeciego gola. W doliczonym czasie jeszcze strzałem z dystansu popisał się Wenerski i przelobował bramkarza rywali ustalając wynik spotkania na 4-0. W naszym zespole pierwsze oficjalne mecze zagrali Materna, Żyliński, Januszewski, Chruścicki oraz piętnastoletni Kubiak.