wynik

Derby sąsiadów znad Wisły dla Wdy

Chełminianka Chełmno - Wda Świecie 1-5 (0-1)

Bramki: 0-1 Ratkowski (41.), 0-2 Januszewski (62.), 0-3 Węgrzyn (66.), 1-3 Graczyk (77.), 1-4 Węgrzyn (81.), 1-5 Bollin (88.)

Żółte kartki: Majorek (Chełminianka) - Kubiak (Wda)

Sędziował: Marcin Wódkowski (Bydgoszcz)

Wda: Drażdżewski - Widz (87. Kurpiewski), Słaby, Kubiak, Majka (71. Wysocki), Wenerski, Małachowski (73. Safian), Kozłowski (71. Bollin), Januszewski, Ratkowski (71. Frankiewicz), Węgrzyn.

W ramach 31.kolejki rozgrywek o mistrzostwo IV ligi zmierzyliśmy się dzisiaj z sąsiadami zza Wisły w Chełmnie. Ekipa z gotyckiego miasta walczy ambitnie o utrzymanie w obecnym sezonie, a mecz derbowy z Wdą zawsze był dla obu zespołów bardzo prestiżowy. Początek pojedynku to spokojna gra głównie w środku boiska. W 10.minucie Kaczkowski z dystansu uderzył tuż nad poprzeczką Wdy. W 26.mincuie strzał Januszewskiego na róg sparował Kurkowski, a chwilę później golkiper z Chełmna obronił strzał Januszewskiego z rzutu wolnego. W 41.minucie przed polem karnym rywali piłkę wywalczył Ratkowski i pięknym strzałem dał nam prowadzenie. Po zmianie stron uwidoczniła się znaczna przewaga Wdy czego efektem były kolejne bramki. W 62. minucie Januszewski podwyższył na 2-0, a chwilę później po podaniu Kubiaka trzeciego gola zdobył Węgrzyn. Chełminianka odpowiedziała pięknym lobem Graczyka i było 1-3. W końcówce jeszcze gospodarzy pogrążyli Węgrzyn oraz Bollin i Wda wysoko wygrała w Chełmnie 5-1. W 87. minucie na boisku w naszych barwach seniorskich zadebiutował wychowanek świeckiego KS Emanuel Kurpiewski.