Lider rozgrywek lepszy od Lidera Włocławek

Lider Włocławek - Wda Świecie 0-5 (0-3)

Bramki: 0-1 Sz. Kozłowski (13.), 0-2 Wojciechowski (15. - samobójczy), 0-3 Kalitta (27.), 0-4 P. Kozłowski (59.), 0-5 Januszewski (76.).

Żółte kartki: Bollin, Wenerski (Wda).

Sędziował: Igor Gabrych (Bydgoszcz).

Wda: Zapała - Wypij (46. Droż), Słaby, Widz, Wenerski, Rybacki (60. Januszewski), Bollin, Sz. Kozłowski (60. Majka), P. Kozłowski (60. Adamczyk), Kubiak, Kalitta (74. Węgrzyn).

W spotkaniu 8.kolejki IV ligi zmierzyliśmy się we Włocławku z miejscowym Liderem. Od pierwszych chwil pojedynku aktywniejsi byli goście. Jednak po upływie kilku minut swoich szans także szukali miejscowi. W 13.minucie dwóch Kozłowskich rozmontowało defensywę Włocławian. Szymon podał do Patryka, a ten oddał powrotna piłkę do Szymona, który wykończył akcję Wdy uderzeniem tuż przy słupku i objęliśmy prowadzenie. 120 sekund później w pole karne rywali dogrywał Oskar Kubiak a w nim niefortunną interwencję zaliczył Wiktor Wojciechowski trafiając do własnej bramki. W 27.minucie świetne podanie Damiana Rybackiego na gola zamienił najskuteczniejszy strzelec Wdy - Michał Kalitta i było 0-3. W drugiej połowie meczu Wda kontrolowała spotkanie i dołożyła jeszcze dwie bramki. W 59.minucie ponownie dał o sobie znać duet Kozłowskich. Tym razem Szymon podał Patrykowi, który pięknym strzałem zza pola karnego zdobył czwartego gola. Wynik spotknia ustali kwadrans przed końcem zawodów Oskar Januszewski i Wda pewnie wygrała we Włocławku. Świecki KS zatem cały czas z kompletem punktów przewodzi ligowej stawce.