Derby powiatu dla Wdy

Wda Świecie - Start Pruszcz 5-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Kalitta (16. - karny), 2-0 Kalitta (47.), 3-0 Kubiak (49.), 3-1 Zbiranek (56. - wolny), 4-1 Ratkowski (57. - głową), 5-1 Kozłowski (64.).

Żółte kartki: Słaby, Zapała, Droż (Wda) - Stasikowski, Widz, Frankiewicz, Górzyński (Start).

Sędziował: Szymon Szczepkowski (Bydgoszcz).

Wda: Zapała - Wypij, Słaby, Droż (77. Adamczyk), Ratkowski (70. Bollin), Wenerski (77. Dahms), Januszewski, Kubiak, Kozłowski (85. Węgrzyn), Kalitta, Majka (70. Rybacki).

Ostatnie w tym sezonie derby powiatu świeckiego w IV lidze rozpoczęły się od walki w środku pola. W 15.minucie w polu karnym Startu strali się Michał Kalitta i Daniel Widz. Ten drugi jednak zbyt mocno procował rękoma i sędzia odgwizdał rzut karny dla Wdy. Pewnie z jedenastki uderzył Michał Kalitta i było 1-0. W kolejnych minutach Wda posiadała inicjatywę ale przed przerwą już więcej nie zdołała pokanać golkipera rywali. Drugą połowę meczu świecki KS rozpoczął od dwóch szybkich ciosów. Najpierw na bramkę rywali strzelał mocno Oskar Kubiak, jego uderzenie wypluł przed siebie Karol Ossowski, bramkarz Startu ale przy dobitce Kalitty był już bezradny. Dwie minuty później Kalitta obsłużył podaniem Kubiaka, który płaskim strzałem podwyższył na 3-0. W 56. minucie Mateusz Zbiranek pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył bramkę dla gości z Pruszcza. Odpowiedź Wdy była natychmiastwa, a celnym strzałem głową do bramki Startowców popisał się Jakub Ratkowski. W 64.minucie rywali dobił jeszcze Szymon Kozłowski, którego pozornie niegroźny strzał zaskoczył golkipera gości. Była to bramka nr 100 strzelona w tym sezonie przez Wdę a mecz zakończył się efektową wygraną świckiego KS 5-1.