Hit rundy dla Wdy

Chemik Bydgoszcz - Wda Świecie 1-3 (0-3)

Bramki: 0-1 Wypij (8.), 0-2 Kalitta (9.), 0-3 Kalitta (18.), 1-3 Perliński (90+1.).

Żółte kartki: Klatecki (Chemik) - Wypij, Wenerski (Wda).

Sędziował: Przemysław Czajka (Leszno).

Wda: Zapała - Wypij, Słaby, Droż, Ratkowski, Kubiak, Wenerski (75. Adamczyk), Januszewski, Majka (88. Kozłowski Sz.), Rybacki (65. Kozłowski P.), Kalitta (88. Węgrzyn).

W Bydgoszczy zmierzyły się dziś dwie najlepsze ekipy rozgrywek. Liderująca Wda spotkała się z zajmującym drugie miejse w trabeli Chemikiem Bydgoszcz. Pierwsze fragmenty spotkania to wspólne badanie sił, które przerwali nasi zawodnicy. W 8. minucie po dograniu z rzutu rożnego piłkę przedłużył Marcin Droż a Tomasz Wypij pokonał Gracjana Łęta w bramce Chemika. Kilkadziesiąt sekund później składna akcja Wdy zakończyła się kolejnym golem. Łukasz Wenerski zagrał na bok pola karnego do Damiana Rybackiego a ten obsłużył Michała Kalittę, któremu pozostało już tylko skierować piłkę do bramki miejscowych. Wda nie zadowoliła się dwubramkowym prowadzeniem i w 18. minucie było już więcej bramek przewagi. Tym razem Oskar Kubiak dokładnie zacentrował w pole karne a tam Kalitta efektowną główką zaskoczył bramkarza rywali. Chemik ruszył do odrabiania strat i był bliski powodzenia po uderzeniu Kamila Goździkowskiego, jednak jego strzał z linii bramkowej wybił Łukasz Wenerski. Wda mogła dobić rywali w 33. minucie ale tym razem Kalitta w stuprocentowej sytuacji uderzył obok bramki. Druga połowa nie była już tak emocjonujaca jak pierwsza. Wda spokojnie grała kontrolując mecz a Chemik nie potrafił długimi fragmentami zagrozić świeckiej bramce. Dopiero w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym niepilnowany Patryk Perliński zdobył bramkę dla gospodarzy i po chwili sędzia zakończył mecz. Świecki KS zanotował jedenastą wygraną w sezonie i umocnił się na czele tabeli.