Wygrana z Polonią w 20.kolejce

Wda Świecie - Polonia Bydgoszcz 3-1 (2-0).

Bramki: 1-0 Dahms (8.), 2-0 Majka (39.), 2-1 Andrzejewski (61.), 3-1 Rybacki (84.).

Żółte kartki: Bollin, Majka, Węgrzyn (Wda) - Makowski, Lipkowski (Polonia).

Sędziował: Michał Sander (Zamość).

Wda: Zapała - Cieślik, Wypij, Adamczyk, Bollin (71. Słaby), Dahms (71. Kozłowski), Wenerski, Majka (90+1. Madej), Ratkowski, Januszewski, Węgrzyn (59. Rybacki).

Wda od mocnego uderzenia rozpoczęła pojedynek z Polonią, konkretnie od bomby Medarda Dhmsa w 5.minucie, która ztrzymała się na poprzeczce bramki gości. Trzy minuty później ten sam zawodnik wpadł w pole karne gości i precyzyjnym strząłem w długi róg pokonał golkipera rywali. W kolejnych minutach obie drużyny stworzyły kilka dogodnych sytuacji, ale bramka padła dopiero sześć minut przed końcem pierwszej połowy. Tomasz Wypij świetnym podaniem w pole karne obsłużył Tymoteusza Majkę, który pokonał po raz drugi bramkarza Polonii. Druga połowa to istna wymiana ciosów. Obie drużyny stworzyły sobie wiele dobrych sytuacji do zdobycia bramki, ale ostatecznie jednym i drugim sztuka znalezienia drogi do siatki rywala udała sie po jeden raz. Najpierw dla Polonii trafił Oskar Andrzejewski a w odpowiedzi gości zaskoczył Damian Rybacki, który wykorzystał świetne podanie Majki i skierował piłkę już do pustej bramki Bydgoszczan. Wda wygrała zatem dziewiętnasty mecz w sezonie i cały czas pewnie przewodzi w ligowej tabeli.