Pogrom w Świeciu

Wda Świecie - Pomorzanin Toruń 9-0 (1-0).

Bramki: 1-0 Kubiak (22.), 2-0 Kalitta (53. - karny), 3-0 Słaby (57.), 4-0 Kubiak (66.), 5-0 Słaby (69.), 6-0 Kozłowski (72.), 7-0 Rybacki (74.), 8-0 Kalitta (83.), 9-0 Rybacki (88.).

Żółte kartki: Dahms (Wda) - Cyra (Pomorzanin).

Sędziował: Wojciech Przewozik (Chełmno).

Wda: Zapała - Cieślik (46. Droż), Słaby, Wypij (75. Wypij), Kubiak, Januszewski (60. Rybacki), Dahms, Ratkowski (46. Bollin), Kalitta, Majka, Węgrzyn (60. Kozłowski).

Od pierwszych minut meczu Wda ostro ruszyła do ataków. W premierowej połowie jednak nasz zespół nie grzeszył skutecznością. Dobrze w bramce gości spisywał się Artur Brzoska i miał sprzymierzeńców w postaci słupków, które trzy razy go ratowały od utraty gola. Jedyną bramkę w tej części gry dla naszych barw zdobył Oskar Kubiak. Po zmianie stron na 2-0 podwyższył z rzutu karnego Michał Kalitta. Kolejny gol to uderzenie głową Pawła Słabego. Chwilę póniej na 4-0 podwyższył Oskar Kubiak. Piąty gol to ponownie strzął głową Pawła Słabego. W 72.minucie było już 6-0 po strzale Szymona Kozłowskiego. W 70,minucie pięknym uderzeniem popisał się Damian Rybacki i było 7-0. Koleną bramkę zdobył Michał Kalitta a dzieła zniszczenia gości dokonał w 88.minucie Damian Rybacki i ustalił Wynik spotkania na 9-0. Po meczu nastąpiło wręczenie pucharu przez prezesa K-P ZPN Pana Eugeniusza Nowaka dla Wdy za awans do III ligi.