Passa z Lechem podtrzymana. Komplet punktów Wdy

Wda Świecie – Lech Rypin 3-2 (1-1)

Bramki: 0-1 Baranowski (26. – karny), 1-1 Chruścicki (41.), 2-1 Chruścicki (64. – karny), 3-1 Majka (83.), 3-2 Kowalski (84.)

Żółte kartki: Wenerski, Kułakowski, Materna, Majka (Wda) – Żelazny, Dormowicz (Lech)

Sędziował: Tomasz Sułek (Bydgoszcz)

Wda: Materna – Kułakowski, Słaby, Widz, Kubiak (59. Majka), Wenerski, Januszewski (59. Małachowski), Adamczyk, Żyliński, Ratkowski, Chruścicki (78. Węgrzyn)

Mecz Wdy z Lechem jak zawsze przyniósł sporo emocji i bramek. Już w 3.minucie blisko szczęścia byli goście, ale Materna był na posterunku. Kolejne minuty to przewaga Wdy z okazjami na bramkę, których jednak nie udało się nam wykorzystać. W 25.mincuie Dormowicza w naszym polu karnym faulował Widz i sędzia wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od naszej bramki. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Baranowski i Lech objął prowadzenie. Wda rzuciła się do odrabiania strat i miała ku temu okazje. Najlepszą z nich zmarnował Żyliński, który uderzył obok słupka. Swoją szansę na podwyższenie prowadzenia miał także Lech ale strzał Narewskiego w znakomitym stylu wybronił Materna. W końcu w 41. minucie po dograniu z rzutu rożnego, Daniel Widz podał do Chruścickiego a ten atomowym strzałem doprowadził do remisu. Po zmianie stron Żelazny po stronie gości uderzył głową nad poprzeczką. W 64.mincuie szarżującego w polu karnym Lecha Ratkowskiego sfaulował Baranowski i tym razem Wda miała rzut karny. Pewnie z jedenastu metrów uderzył Chruścicki i było 2-1. w 78. minucie powinno być 3-1 dla gospodarzy, ale Żyliński będąc sam na sam trafił w bramkarza rywali. W 83. minucie dośrodkowanie Wenerskiego, głową wykończył Majka i Wda cieszyła się z podwyższenia wyniku. Radość ta nie trwała jednak długo bo już po sześćdziesięciu sekundach goście złapali kontakt. Piłkę w środkowej strefie wywalczył Baranowski, podał do Kowalskiego a ten mierzonym strzałem z dystansu zdobył drugiego gola dla Rypinian. Mimo walki z obu stron o kolejne bramki wynik w końcówce nie uległ już zmianie i Wda po raz piąty z rzędu ograła Lecha w rozgrywkach ligowych.