Wda Świecie - Chełminianka Chełmno 2-0 (1-0).

Bramki: 1-0 P. Kozłowski (36.), 2-0 Kalitta (80.).

Żółte kartki: Wenerski, Bollin (Wda) - Majorek, Bocian (Chełminianka).

Sędziował: Szymon Stypczyński (Bydgoszcz).

Wda: Zapała - Droż, Słaby, Wypij, Januszewski (74. Rybacki), Wenerski, Kubiak, Bollin, P. Kozłowski (62. Adamczyk), Majka (62. Węgrzyn), Kalitta (87. Sz. Kozłowski).

W ostatanim tegorocznym pojedynku zmierzyliśmy się z sąsiadami zza Wisły. Zespół Chełminianki w Świeciu zaprezentował się z dobrej strony, gdyż długimi fragmentami szczelnie potrafił zamknąć drogę do własnej bramki a i kilka razy wyszedł z atakiem na naszą bramkę. Wda receptę na rywali znalazła w 36.minucie. Piłkę od Oskara Januszewskiego kilkanaście metrów od bramki rywali otrzymał Patryk Kozłowski i ładnym płaskim strzałem pokonał Mateusza Kijewskiego w bramce gości. Po zmianie stron efektowaną przewrotką w naszym polu karnym popisał się Mateusz Skowroński ale piłka poszybowała obok świeckiej bramki. W 80.minucie indywidualną akcją popisał się Damian Rybacki, który minął kilku rywali i wyłożył piłkę do Michała Kalitty. Najskuteczniejszy strzelec ligi nie zmarnował okazji i pewnie skierował futbolówkę do bramki rywali. Chwilę później Oskar Kubiak w stuprocentowej sytuacji przegrał pojedynek z Kijewskim a dobitkę Kalitty obrońcy drużyny z miasta zakochanych wybili na rzut rożny. Wda w końcowym rozrachunku wygrała 2-0 odnosząc tym samym szesnaste zwycięstwo w rundzie. Nasz zespół z imponującym wynikiem 48 punktów prowadzi w tabeli i ma już 9 oczek przewagi nad drugim Chemikiem Bydgoszcz.