Z Orlętami na piątkę

Wda Świecie - Orlęta Aleksandrów Kujawski 5-0 (4-0)

Bramki:
1-0 Kalitta (7.), 2-0 Ratkowski (16.), 3-0 Słaby (18.), 4-0 Rybacki (27.), 5-0 Słaby (75.).

Żółte kartki:
Wypij, Kubiak (Wda) - Fido, Ollivierre (Orlęta)

Sędziował:
Damian Dorn (Bydgoszcz)

Wda:
Zapała - Wypij, Słaby, Widz, Wenerski (78. Graczyk), Januszewski, Kubiak, Ratkowski (66. Bollin), Majka (56. Adamczyk), Rybacki (56. Kozłowski Sz.), Kalitta (78. Węgrzyn).

W 2.kolejce rozgrywek zmierzyliśmy się w Świeciu z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Obie drużyny od wysokich zwycięstw rozpoczęły sezon i miały nadzieję na kolejny komplet punktów. Wda od początku meczu zdecydowanie zaatakowała i już w 7.minucie Michał Kalitta otworzył wynik spotkania. Dziewięć minut później na 2-0 podwyższył Jakub Ratkowski. Kolejne 120 sekund i mieliśmy już trzy bramki przewagi. Tym razem dośrodkowanie Oskara Januszewskiego strzałem głową na bramkę zamienił Paweł Słaby. Na kolejną bramkę kibice czekali do 27.minuty kiedy to Damian Rybacki pokonał golkipera przyjezdnych. W drugiej części meczu mimo kilku okazji z obu stron piłka do bramki wpadła tylko raz. W 75.minucie z rzutu rożnego dośrodkował Januszewski a Słaby tym razem nogą ustalił wynik spotkania na 5-0. Wda zatem odniosła drugą wygraną w sezonie i awansowała na czoło tabeli czwartoligowej.